Czym jest wynajem bez BIK i KRD i jak działa?

Czym jest wynajem bez BIK i KRD i jak działa

Leasing, zakup, wynajem… Gdy potrzebujesz nowego samochodu do użytku firmowego lub prywatnego, możesz skorzystać z kilku rodzajów finansowania. Które z nich jest najkorzystniejsze? Zakup wymaga zaangażowania dużej sumy pieniędzy już na sam początek. Leasing wiąże się ze skomplikowanymi kwestiami rozliczeniowymi i rosnącymi ratami. Dlatego też coraz większą popularnością cieszy się wynajem długoterminowy. Jeszcze do niedawna takie rozwiązanie wymagało posiadania odpowiedniej zdolności kredytowej. Dziś możesz wynająć samochód bez BIK i KRD! Wyjaśniamy jak to zrobić.

Na czym polega wynajem bez BIK oraz KRD?

Sama procedura wynajmu długoterminowego pojazdu nie jest skomplikowana. Zazwyczaj mogą z niej skorzystać zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne. Ta forma finansowania polega na możliwości użytkowania pojazdu (dzierżawy) w zamian za comiesięczną opłatę, ustaloną w umowie na określony czas. W takim modelu samochód pozostaje własnością wynajmującego – wszystkie koszty oraz formalności związane z utrzymaniem auta, spoczywają na nim. Najemca nie musi przejmować się serwisem, przeglądami technicznymi czy załatwieniem ubezpieczenia OC.

Trzeba podkreślić, że klasyczny wynajem długoterminowy wymaga sprawdzenia zdolności kredytowej, co wiąże się m.in. ze sprawdzeniem informacji o najemcy w Biurze Informacji Kredytowej, Krajowym Rejestrze Długów i innych, podobnych bazach. Wpływa również np. na obciążenie bilansu finansowego przedsiębiorstwa. Dla wielu osób to niekomfortowe lub wykluczające rozwiązanie. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia! Od kilku lat można wynająć samochód bez BIK i skomplikowanych formalności.

Wynajem bez BIK samochodu – jak działa?

Zasady, na których funkcjonuje wynajem bez KRD i innych baz, są bardzo podobne do klasycznej dzierżawy. Na początku wybierasz firmę, która oferuje taką usługę, przeglądasz jej ofertę pojazdów lub wskazujesz odpowiednie auto na rynku. Następnie otrzymujesz warunki umowy, które określają wysokość comiesięcznej opłaty, czas trwania umowy, zasady użytkowania auta czy możliwość jego wykupu po zakończeniu najmu. Co najistotniejsze – na tym etapie nie jest sprawdzana Twoja zdolność kredytowa. Dlatego możesz otrzymać samochód bez KRD, BIK i informacji z innych tego typu baz o kredytobiorcach.

Takie rozwiązanie nie tylko w wielu sytuacjach w ogóle umożliwia pozyskanie nowego pojazdu, ale także skraca czas trwania wszystkich formalności. Cały proces wynajmu bez BIK można zamknąć nawet w 48 godzin. Po uzgodnieniu warunków umowy wystarczy, że podpiszesz gotowy dokument i dokonasz pierwszej opłaty. W taki sposób samochód bez KRD oraz innych zbędnych formalności trafi do Ciebie. Nie musisz martwić się swoją historią kredytową czy pracować nad zdolnością. Takie rozwiązanie nie ograniczy Ci możliwości starania się np. o kredyt hipoteczny. Nie wpłynie także negatywnie na finanse Twojej firmy.

Samochód bez BIK – kto może skorzystać z takiego najmu?

Najczęściej wynajem bez KRD i innych baz jest proponowany zarówno przedsiębiorcom, jak i osobom prywatnym. Właściciele firm mogą wykorzystać to rozwiązanie, by powiększyć flotę samochodów, wykorzystywanych na co dzień do realizowania zadań związanych z prowadzoną działalnością. Nic nie stoi na przeszkodzie, by samochodem bez BIK był van lub minibus. Przedsiębiorca, korzystając z takiej opcji najmu, nie obciąża przy tym bilansu finansowego firmy kredytem i nie musi angażować na początek znacznych środków pieniężnych – może je przeznaczyć na rozwój biznesu w innych obszarach.

Wynajem bez BIK to także dobra propozycja dla wspomnianych osób prywatnych. Wiele sytuacji życiowych wymaga zmiany lub nabycia nowego pojazdu. Konieczność skorzystania z wynajmu samochodu bez KRD może się pojawić np. wtedy, gdy powiększy Ci się rodzina i na co dzień będziesz potrzebować więcej przestrzeni do przewożenia dziecka, wózka, rowerków itp.

Nowe auto często jest także niezbędne w przypadku zmiany pracy na położoną dalej od miejsca zamieszkania bądź o takim statusie, w którym marka czy rodzaj samochodu ułatwia np. nawiązywanie biznesowych relacji. Nie musisz w takiej sytuacji zaciągać pożyczek czy angażować swoich oszczędności w zakup auta. Wybierając wynajem bez KRD szybko otrzymujesz odpowiedni pojazd, ponosisz znacznie niższy koszt na start, a po zakończeniu umowy możesz wykupić auto i zostać jego jedynym właścicielem.

Nowy samochód bez KRD – jakie jeszcze zalet ma to rozwiązanie?

Sam komfort przeprowadzenia całej procedury i krótki czas oczekiwania na otrzymanie pojazdu w ramach wynajmu bez KRD to nie wszystko. Do istotnych atutów należy zaliczyć również fakt łatwiejszego planowania comiesięcznego budżetu – opłata w ramach najmu jest stała, nie wpływają na nią np. stopy procentowe. Ponadto istnieje możliwość elastycznego dopasowania warunków umowy do Twoich potrzeb. Wynajem może trwać od 3 do nawet 60 miesięcy, a po jego zakończeniu zdecydujesz, co dalej zrobić z pojazdem. Są trzy opcje – wykup auta, przedłużenie umowy i wymiana auta na nowe lub rezygnacja z dalszej współpracy. Masz także do dyspozycji ekspertów, którzy zajmą się obsługą całego procesu najmu.

Czym jest wynajem bez BIK i KRD i jak działa 2